O nas

Cieszymy się że nas odwiedzasz!

Jeżeli tu zaglądasz, to znaczy, że w Twoim życiu wkrótce nadejdą zmiany najważniejsze dla każdej kobiety. Po prostu nie długo zostaniesz Mamusią!

Chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami, gdyż jesteśmy Matkami, ale i naszą wiedzą fachową, bo jesteśmy też położnymi, które codziennie stykają się z ciężarnymi, rodzącymi, położnicami i z Maluszkami, które właśnie zaczęły oglądać nasz piękny świat.

Odczarujemy dla Ciebie tajemnice porodu i pokażemy jak wygląda od wewnątrz “porodówka”. Opowiemy, czego możesz spodziewać się w szpitalu
i jaką pomoc otrzymasz.

Przekażemy Ci nasze porady i naszą wiedzę, nauczymy Cię jak kierować Twoim organizmem, aby ciąża i poród stały się dla Ciebie źródłem dobrych wspomnień o początku czegoś co jest najwspanialsze dla każdej kobiety – o początku MACIERZYŃSTWA.

Powiemy i pokażemy Ci co zrobić, aby szybko wrócić do pełnej formy po porodzie i nie rezygnować z kariery zawodowej.

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną dla Ciebie ofertą.

Nasza oferta

W ramach naszej oferty prowadzimy dwie grupy działań.

Jako Specjalistyczna Praktyka Położnej świadczymy pomoc medyczną: wizyty, konsultacje i zabiegi, które są dopuszczone polskim prawem do wykonywania przez położną. Nasze świadczenia dostępne są dla Was:

    • w Gabinecie Położnej POZ zlokalizowanym w Gdyni na ul. Parkowej 6
    • lub w tak zwanym miejscu wezwania czyli w ramach popularnie nazywanych wizyt domowych.

    Świadczenia są realizowane przez personel medyczny posiadający wszystkie wymagane prawem świadectwa, certyfikaty i badania. Mówiąc szczerze, możesz nas spotkać na oddziałach trójmiejskich szpitali, bo tam również pracujemy, niosąc pomoc wszystkim potrzebującym – kobietom ciężarnym (czyli Brzuszkom) i nowo narodzonym dzieciątkom czyli Maluszkom.

    Miło nam poinformować, że współpracujemy z NFZ i mamy w swojej ofercie świadczenia medyczne bezpłatne (refundowane przez NFZ):

    • wizyty edukacyjne dla Brzuszków – czyli kursy Szkoły Rodzenia (opisane poniżej)
    • wizyty patronażowe po porodzie dla Maluszka i Mamy (max. 6 wizyt w ciągu dwóch pierwszych miesięcy od urodzenia)
    • wizyty w pooperacyjnej opiece ginekologicznej i onkologiczno – ginekologicznej (na podstawie skierowania lekarskiego).

    Aby skorzystać ze świadczeń bezpłatnych należy złożyć w naszej placówce deklarację wyboru położnej POZ oraz zgłosić się ze stosownym zaświadczeniem lekarskim (Brzuszki – zaświadczenie o ciąży i braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach Szkoły Rodzenia) lub ze skierowaniem lekarskim (w przypadku opieki pooperacyjnej).

    Poza zakresem objętym refundacją NFZ świadczymy także komercyjne usługi medyczne.

    Ramowy zakres naszych usług medycznych znajdziecie poniżej, a jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, w tym cenowych zajrzyjcie w zakładki: “O zajęciach i zapisy” i “Ważne dokumenty“.

   Poradnia Laktacyjna.

   Współpracujemy z Panią mgr położnictwa Pauliną Bartniczak – Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym.
   Wizyty w Poradni Laktacyjnej – tylko po wcześniejszym umówieniu terminu.
   Realizujemy także laktacyjne wizyty domowe.

   Umawianie wizyt oraz dodatkowe informacje:
   e-mail: laktacja@brzuszek-maluszek.pl
   telefon: 737 989 511

   Poradnia Fizjoterapeutyczna.

   Proponujemy:
   – trening mięśni dna miednicy według Corefit System
   – masaż Shantala

   Współpracujemy z Panią mgr Iwoną Różańską, fizjoterpeutką, uprawnioną do prowadzenia zajeć metodą Corefit System, Certyfikowanym Instruktorem Masażu Shantala.
   Zajęcia prowadzimy w Gdańsku i Gdyni

   Umawianie wizyt oraz dodatkowe informacje:
   e-mail: fizjo@brzuszek-maluszek.pl
   telefon: 505 604 475

   1. Świadczenia medyczne w poradni Położnej POZ lub w ramach wizyt domowych

   1. Badania KTG

   • 2. Pomiary cukru we krwi

    3. Porady laktacyjne

    4. Kąpiele, mierzenie, ważenie noworodka

    5. Zdjęcie szwów

    6. Iniekcje domięśniowe i dożylne (tzw. kroplówki)

    7. Wizyty patronażowe

    8. Wizyty konsultacyjne w każdym przypadku wątpliwości Rodziców

    2. Edukacja kobiet ciężarnych – Szkoła Rodzenia

    Podstawowo proponujemy Brzuszkom udział w BEZPŁATNEJ Szkole Rodzenia – zajęcia są prowadzone od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy). W ramach tej formy edukacji proponujemy zajęcia dedykowane osobom pracującym popołudniami, czyli Szkołę Rodzenia dla drugiej zmiany. Zajęcia odbywają się w godzinach dopołudniowych w naszej placówce w Gdyni.

   • Ponadto mamy w swojej Szkole Rodzenia ofertę zajęć weekendowych, lub kursów indywidualnych oraz tzw. Szkołę Rodzenia na godziny – bez konieczności odbywania całego kursu, dedykowaną Brzuszkom oczekującym kolejnego Maluszka. Powyższe formy Szkoły Rodzenia są zajęciami odpłatnymi. Więcej szczegółów z zakresu zajęć w ramach kursu Szkoły Rodzenia znajdziecie w Programie zajęć, Regulaminie zajęć oraz w Cenniku znajdującym się w zakładce “Ważne dokumenty“.

    Nasz zespół – narazie jednoosobowy 🙂

     

    Irena Dworakowska – prywatnie: mama dwóch dorosłych córek. Zawodowo: położna dyplomowana, specjalista pielęgniarstwa położniczego.
    Logopeda, a także magister pedagogiki (absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego).
    Zawodowo była związana ze Szpitalem na Zaspie, gdzie zdobywała doświadczenie zawodowe pracując na oddziałach ginekologicznym (także doświadczenie zabiegowe), trakcie porodowym (“porodówce”) i patologii ciąży. Codziennie w swej pracy pomaga kobietom w ciąży, w szczęśliwym dotarciu do macierzyństwa.  Dzięki udziałowi w konferencjach specjalistycznych i ukończonych kursach posiada bieżącą wiedzę o najnowszych zdobyczach medycyny w obszarze ginekologii i położnictwa. Zwolenniczka porodów naturalnych oraz karmienia piersią.