O nas

UWAGA NASZE PACJENTKI W GDYNI i OKOLICACH!!

Gdyńska filia naszej Szkoły Rodzenia została przeniesiona do Gdańska, na ul. Guderskiego 2.
Nie oznacza to, że przestaliśmy opiekować się naszymi Pacjentkami z Gdyni i okolic.
Nadal jesteśmy dla Was.
W konieczności skorzystania ze świadczeń Waszej dotychczasowej położnej 😉 prosimy o kontakt telefoniczny z Ireną lub mailowy.

Wszystkie Brzuszki z Gdyni, zainteresowane przygotowaniem do rodzicielstwa razem z nami, zapraszamy do nowej lokalizacji w Gdańsku, na ul. Guderskiego 2, leżącej bardzo blisko obwodnicy, z dobrym dojazdem.
W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu!

Cieszymy się że nas odwiedzasz!

Jeżeli tu zaglądasz, to znaczy, że w Twoim życiu wkrótce nadejdą zmiany najważniejsze dla każdej kobiety. Po prostu nie długo zostaniesz Mamusią!

Chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami, gdyż jesteśmy Matkami, ale i naszą wiedzą fachową, bo jesteśmy też położnymi, które codziennie stykają się z ciężarnymi, rodzącymi, położnicami i z Maluszkami, które właśnie zaczęły oglądać nasz piękny świat.

Odczarujemy dla Ciebie tajemnice porodu i pokażemy jak wygląda od wewnątrz “porodówka”. Opowiemy, czego możesz spodziewać się w szpitalu
i jaką pomoc otrzymasz.

Przekażemy Ci nasze porady i naszą wiedzę, nauczymy Cię jak kierować Twoim organizmem, aby ciąża i poród stały się dla Ciebie źródłem dobrych wspomnień o początku czegoś co jest najwspanialsze dla każdej kobiety – o początku MACIERZYŃSTWA.

Powiemy i pokażemy Ci co zrobić, aby szybko wrócić do pełnej formy po porodzie i nie rezygnować z kariery zawodowej.

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną dla Ciebie ofertą.

Nasza oferta

W ramach naszej oferty prowadzimy dwie grupy działań.

Jako Specjalistyczna Praktyka Położnej świadczymy pomoc medyczną: wizyty, konsultacje i zabiegi, które są dopuszczone polskim prawem do wykonywania przez położną. Nasze świadczenia dostępne są dla Was:

     • w Poradni Położnej POZ zlokalizowanym w Gdańsku, na ul. Konrada Guderskiego 2
     • lub w tak zwanym miejscu wezwania czyli w ramach popularnie nazywanych wizyt domowych.

     Świadczenia są realizowane przez personel medyczny posiadający wszystkie wymagane prawem świadectwa, certyfikaty i badania. Mówiąc szczerze, możesz nas spotkać na oddziałach trójmiejskich szpitali, bo tam również pracujemy, niosąc pomoc wszystkim potrzebującym – kobietom ciężarnym (czyli Brzuszkom) i nowo narodzonym dzieciątkom czyli Maluszkom.

     Miło nam poinformować, że współpracujemy z NFZ i mamy w swojej ofercie świadczenia medyczne bezpłatne (refundowane przez NFZ):

     • wizyty edukacyjne dla Brzuszków – czyli kursy Szkoły Rodzenia (opisane poniżej)
     • wizyty patronażowe po porodzie dla Maluszka i Mamy (max. 6 wizyt w ciągu dwóch pierwszych miesięcy od urodzenia)
     • wizyty w pooperacyjnej opiece ginekologicznej i onkologiczno – ginekologicznej (na podstawie skierowania lekarskiego).

     Aby skorzystać ze świadczeń bezpłatnych należy złożyć w naszej placówce deklarację wyboru położnej POZ oraz zgłosić się ze stosownym zaświadczeniem lekarskim (Brzuszki – zaświadczenie o ciąży i braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach Szkoły Rodzenia) lub ze skierowaniem lekarskim (w przypadku opieki pooperacyjnej).

     Poza zakresem objętym refundacją NFZ świadczymy także komercyjne usługi medyczne.

     Ramowy zakres naszych usług medycznych znajdziecie poniżej, a jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, w tym cenowych zajrzyjcie w zakładki: “O zajęciach i zapisy” i “Ważne dokumenty“.

    Poradnia Laktacyjna.

    Współpracujemy z Panią mgr położnictwa Sylwią Pryba – Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym.
    Wizyty w Poradni Laktacyjnej – tylko po wcześniejszym umówieniu terminu.
    Realizujemy także laktacyjne wizyty domowe.

    Umawianie wizyt oraz dodatkowe informacje:
    e-mail: laktacja@brzuszek-maluszek.pl
    telefon: 737 989 511

    Poradnia Fizjoterapeutyczna.

    Proponujemy:
    – trening mięśni dna miednicy
    – masaż Shantala
    – fitness dla Pań nie tylko w ciąży
    – chustonoszenie


   • Współpracujemy z Panią mgr Martą Leszczyńską, fizjoterpeutką, Doradcą Chustonoszenia Clauwi, Certyfikowanym Instruktorem Masażu Shantala.
    Zajęcia prowadzimy w Gdańsku, w obu naszych placówkach

  Umawianie wizyt oraz dodatkowe informacje:
  e-mail: marta@brzuszek-maluszek.pl
  telefon: 726 548 530

  1. Świadczenia medyczne w Poradni Położnej POZ lub w ramach wizyt domowych

  1. Badania KTG

   • 2. Pomiary cukru we krwi

    3. Porady laktacyjne

    4. Kąpiele, mierzenie, ważenie noworodka

    5. Zdjęcie szwów

    6. Iniekcje domięśniowe i dożylne (tzw. kroplówki)

    7. Wizyty patronażowe

    8. Wizyty konsultacyjne w każdym przypadku wątpliwości Rodziców

    2. Edukacja kobiet ciężarnych – Szkoła Rodzenia

    Podstawowo proponujemy Brzuszkom udział w BEZPŁATNEJ Szkole Rodzenia – zajęcia są prowadzone od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy).

   • Ponadto mamy w swojej Szkole Rodzenia ofertę zajęć weekendowych, lub kursów indywidualnych oraz tzw. Szkołę Rodzenia na godziny – bez konieczności odbywania całego kursu, dedykowaną Brzuszkom oczekującym kolejnego Maluszka. Powyższe formy Szkoły Rodzenia są zajęciami odpłatnymi. Więcej szczegółów z zakresu zajęć w ramach kursu Szkoły Rodzenia znajdziecie w Programie zajęć, Regulaminie zajęć oraz w Cenniku znajdującym się w zakładce “Ważne dokumenty“.

     

     

    Irena Dworakowska – prywatnie: mama dwóch dorosłych córek. Zawodowo: położna dyplomowana, specjalista pielęgniarstwa położniczego.
    Logopeda, a także magister pedagogiki (absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego).
    Zawodowo była związana ze Szpitalem na Zaspie, gdzie zdobywała doświadczenie zawodowe pracując na oddziałach ginekologicznym (także doświadczenie zabiegowe), trakcie porodowym (“porodówce”) i patologii ciąży. Codziennie w swej pracy pomaga kobietom w ciąży, w szczęśliwym dotarciu do macierzyństwa.  Dzięki udziałowi w konferencjach specjalistycznych i ukończonych kursach posiada bieżącą wiedzę o najnowszych zdobyczach medycyny w obszarze ginekologii i położnictwa. Zwolenniczka porodów naturalnych oraz karmienia piersią.