O nas

Nie martw się!

Ciąża i macierzyństwo wcale nie oznaczają utraty ładnej sylwetki, ograniczeń w aktywności życiowej oraz rezygnacji z kariery zawodowej, przyjemności i relaksu.

Chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami, gdyż jesteśmy Matkami, ale i naszą wiedzą fachową, bo jesteśmy też położnymi, które codziennie stykają się z ciężarnymi, rodzącymi, położnicami i z Maluszkami, które właśnie zaczęły oglądać nasz piękny świat.

Odczarujemy dla Ciebie tajemnice porodu i pokażemy jak wygląda od wewnątrz “porodówka”. Opowiemy, czego możesz spodziewać się w szpitalu
i jaką pomoc otrzymasz.

Przekażemy Ci nasze porady i naszą wiedzę, nauczymy Cię jak kierować Twoim organizmem, aby ciąża i poród stały się dla Ciebie źródłem dobrych wspomnień o początku czegoś co jest najwspanialsze dla każdej kobiety – o początku MACIERZYŃSTWA.

Powiemy i pokażemy Ci co zrobić, aby szybko wrócić do pełnej formy po porodzie i nie rezygnować z kariery zawodowej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem oraz przygotowaną dla Ciebie ofertą.

Nasza oferta

W ramach naszej oferty prowadzimy dwie grupy działań.

Jako Specjalistyczna Praktyka Położnej świadczymy pomoc medyczną: wizyty, konsultacje i zabiegi, które są dopuszczone polskim prawem do wykonywania przez położną w miejscu wezwania czyli w ramach popularnie nazywanych wizyt domowych. Usługi są świadczone przez personel medyczny posiadający wszystkie wymagane prawem świadectwa certyfikaty i badania. Mówiąc szczerze, możesz nas spotkać na oddziałach trójmiejskich szpitali, bo tam również pracujemy, niosąc pomoc wszystkim potrzebującym – kobietom ciężarnym (czyli Brzuszkom) i nowo narodzonym dzieciątkom czyli Maluszkom.

Niestety, nasza oferta aktualnie ma wymiar komercyjny. Płacimy podatki i wszystkie wymagane prawem opłaty zatem i nasze usługi mają odwzorowanie w wynalazku Fenicjan…

Pracujemy intensywnie nad zawarciem stosownych umów z NFZ, aby móc pomagać Wam w ramach ubezpieczeń społecznych. Potrzebujemy na to jeszcze trochę czasu… Jeśli cały proces dotrze do szczęśliwego końca – poinformujemy Was niezwłocznie!

Ramowy zakres naszych usług medycznych znajdziecie poniżej, a jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, w tym cenowych zajrzyjcie w zakładkę “Ważne dokumenty“.

1. Pomoc medyczna w miejscu wezwania czyli wizyty domowe

1. Pomiary cukru we krwi

2.Porady laktacyjne

3.Kąpiele, mierzenie, ważenie noworodka

4.Zdjęcie szwów

5.Iniekcje

6.Wizyty patronażowe

7.Wizyty konsultacyjne w każdym przypadku wątpliwości Rodziców

2. Edukacja kobiet ciężarnych – Szkoła Rodzenia

Więcej szczegółów z zakresu zajęć w ramach kursu Szkoły Rodzenia znajdziecie w Programie zajęć znajdującym się w zakładce “Ważne dokumenty“.

Nasz zespół – narazie jednoosobowy 🙂

 

Irena Dworakowska – prywatnie: mama dwóch prawie dorosłych córek. Zawodowo: położna dyplomowana, specjalista pielęgniarstwa położniczego.
Logopeda, a także magister pedagogiki (absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego).
Zawodowo związana ze Szpitalem na Zaspie, gdzie zdobywała doświadczenie zawodowe pracując na oddziałach ginekologicznym (także doświadczenie zabiegowe), trakcie porodowym (“porodówce”) i patologii ciąży. Codziennie w swej pracy pomaga kobietom w ciąży, w szczęśliwym dotarciu do macierzyństwa.  Dzięki udziałowi w konferencjach specjalistycznych i ukończonych kursach posiada bieżącą wiedzę o najnowszych zdobyczach medycyny w obszarze ginekologii i położnictwa. Zwolenniczka porodów naturalnych oraz karmienia piersią.